Sprzątanie biur w czasie pandemii

Powrót do biura

„Nowa rzeczywistość” to obecnie nieco banalny termin, ale nie da się zaprzeczyć, że codzienne życie wygląda teraz inaczej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Dotyka to nie tylko sfery zawodowej, ale również osobistej.

Powrót do biur w czasie pandemii nie jest lub nie będzie łatwy. Wielu pracowników zastanawia się, czy to bezpieczne i boi się (często nieracjonalnie) o swoje zdrowie. Praca zdalna bywa wygodna, ale w wielu firmach jest jednak niemożliwa do realizacji w dłuższym czasie. Taki tryb pracy często ją komplikuje, utrudnia pracę zespołową oraz sprawia, że problemy nieraz muszą być rozwiązywane indywidualnie.

Psycholodzy zwracają uwagę, że izolacja nie wpływa dobrze na nasze zdrowie psychiczne. Są osoby, które nie lubią przebywać wśród ludzi, ale większość z nas ma jednak rozwinięte potrzeby społeczne. Izolacja od innych wzmaga w nas tylko poczucie lęku i wyobcowania, sprawiając, że niejednokrotnie zamykamy się w sobie. Nasze relacje z ludźmi dużo na tym tracą. Powrót do pracy w biurze to jednocześnie oderwanie się od rzeczywistości, w której tkwimy, to powrót do „normalności”.  

Powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, o ile większe jest ryzyko zarażenia się koronawirusem we własnej przestrzeni biurowej niż na przykład w sklepie czy u fryzjera. Zakładając oczywiście, że przestrzega się zasady dystansu społecznego i dba o regularną dezynfekcję.

Sprzątanie biura w czasie pandemii

Jak wygląda obecnie sprzątanie biur?

Przede wszystkim dużą wagę przykładamy do używania odpowiednich środków do sprzątania. Produkty bakteriobójcze w większości działają również na wirusy, chroniąc nas przy okazji przed wieloma innymi patogenami. Takie środki są wykorzystywane do sprzątania toalet, miejsc do spożywania posiłków i wspólnie użytkowanych pomieszczeń. Regularnie dezynfekowane są również wszystkie powierzchnie, których dotykamy, czyli klamki, włączniki świateł, przyciski we wspólnie używanych urządzeniach biurowych. Oferujemy również możliwość ozonowania przestrzeni biurowej, co pozwala na pozbycie się wirusów znajdujących się w powietrzu.

Chcemy, aby nasza i Państwa praca była komfortowa i bezpieczna. Dokładamy wszelkich starań, żeby dać to poczucie komfortu i bezpieczeństwa naszym Klientom.