Dezynfekcja i ozonowanie pomieszczeń

Dezynfekcja i ozonowanie to panaceum na drobnoustroje, które mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Nie wszystkie mikroorganizmy są groźne, ale wiele z nich wywołuje rozmaite infekcje i choroby. Dzięki rozwojowi medycyny, szczepieniom i zwiększeniu higieny nie są one dla nas tak groźne, jak jeszcze sto lat temu, ale cały czas pojawiają się nowe patogeny, takie jak chociażby koronawirus, przed którymi musimy się chronić. Dezynfekcja odgrywa w tej ochronie podstawową rolę.

Dezynfekcja pomieszczeń i przedmiotów

Odkażanie wnętrz nie jest niestety takie proste. Przede wszystkim nie powinniśmy wykonywać go sami. Dlaczego? Ważne, żeby było przeprowadzone profesjonalnie, odpowiednim sprzętem, przez osoby, które mają wiedzę i umiejętności. Niewłaściwie wykonana dezynfekcja nie przyniesie oczekiwanego efektu, a da nam tylko złudne poczucie bezpieczeństwa.

Jakie z kolei przedmioty powinniśmy codziennie dezynfekować? Te, których często dotykamy – klamki, włączniki, rzeczy osobiste. Szczególnie ważne jest czyszczenie telefonów komórkowych, które są przykładane do twarzy w różnych sytuacjach, często poza domem, kiedy nie mamy możliwości umycia rąk. Takie przedmioty najlepiej przetrzeć chusteczką nasączoną preparatem zawierającym alkohol. Najskuteczniej działają płyny czy żele, które mają przynajmniej 60% alkoholu.

Czyszczenie powierzchni przed odkażaniem

Ozonowanie

Obecnie najlepszą metodą dezynfekcji pomieszczeń jest ozonowanie. Pozwala ono szybko pozbyć się bakterii, wirusów, roztoczy i nieprzyjemnych zapachów. Stosuje się je również w pomieszczeniach, w których jest pleśń lub grzyby. Ozonowanie jest całkowicie bezpieczne pod warunkiem przeprowadzenia go w odpowiedni sposób. Nie wystarczy generator ozonu, potrzebni są również fachowcy, którzy wiedzą jak dostosować stężenie ozonu i długość procesu do danego pomieszczenia. Co ważne, przy ozonowaniu nie korzysta się ze szkodliwych środków chemicznych, które są wykorzystywane w przypadku innych metod dezynfekcji. Nie wpływa to jednak na jego efektywność – badania pokazują, że ozonowanie jest nawet skuteczniejsze od dezynfekcji za pomocą chloru czy fluoru.

Ozonowanie jest częścią oferty naszej firmy. Skutecznie ozonujemy mieszkania, biura i budynki użyteczności publicznej. Jeśli myślisz o zleceniu dezynfekcji zapraszamy do kontaktu i darmowych konsultacji.