Sprzątanie po remoncie

Zmiany w mieszkaniu czy w biurze są raz na jakiś czas potrzebne. Często też po prostu je lubimy. Za to sprzątanie po remoncie?  Sama myśl o nim sprawia, że zastanawiamy się, czy remont naprawdę jest nam potrzebny.

Pracownik zamiatający chodnik po typowym remoncie

Zabezpieczenie przed remontem

O sprzątaniu po remoncie trzeba pomyśleć jeszcze zanim remont się zacznie. Dlaczego? Bo dobre przygotowanie do remontu i właściwe zabezpieczenie pomieszczenia to połowa sprzątania mniej! Warto zasłonić folią wszystkie meble, których nie możemy wynieść z remontowanego pomieszczenia. A zwłaszcza meble tapicerowane, ponieważ najtrudniej je wyczyścić. Remont to często ciężkie sprzęty, piasek i gruz, a to wszystko łatwo niszczy podłogę. Jeśli jej nie zmieniamy, połóżmy na niej folię lub karton. Dobrym pomysłem jest oklejenie taśmą malarską elementów takich jak kontakty czy włączniki – nie będziemy musieli później zdrapywać z nich farby.

Podstawowe zasady

Sprzątać każdy może, ale nie każdy robi to tak dobrze jak profesjonaliści. A po co dokładać sobie pracy? Pierwszą zasadą poremontowych porządków jest sprzątanie najpierw na sucho. Wynosimy wszystkie folie i kartony, usuwamy worki czy wiaderka z gruzem i odkurzamy. Przy odkurzaniu najlepiej sprawdzi się odkurzacz przemysłowy, który szybko poradzi sobie nie tylko z pyłem i kurzem, ale też z piaskiem czy kawałkami gruzu. Dopiero po sprzątaniu na sucho zajmujemy się drugą częścią, czyli sprzątaniem na mokro. Kolejną ważną zasadą jest sprzątanie od góry do dołu. Najpierw wycieramy elementy, które są najwyżej, czyli lampy, górne półki, żeby ewentualny pył przeniósł się na niższe, jeszcze brudne elementy.

Profesjonalna firma sprzątająca

Sprzątanie po remoncie warto powierzyć profesjonalistom. Oszczędzamy dzięki temu nie tylko czas i nerwy, ale również pieniądze, które przeznaczylibyśmy na drogie sprzęty czy detergenty. Często w pojemnikach o dużych pojemnościach, których nigdy nie zużyjemy do końca. Fachowcy dysponują nowoczesnymi urządzeniami i wieloma różnymi środkami czystości. Ze sprzątaniem po remoncie mają do czynienia na co dzień, dzięki czemu wiedzą jak pracować, żeby nie zniszczyć czyszczonych powierzchni. Wydaje się, że nie jest to skomplikowane, jednak to właśnie podczas sprzątania poremontowego często dochodzi do zadrapań lakieru, przypadkowego rozpuszczenia farb czy zniszczenia podłogi. Takie uszkodzenia mogą nas sporo kosztować.

Zamówienie firmy sprzątającej, która zajmie się pomieszczeniami po remoncie jest coraz bardziej popularne. Klientami są zarówno osoby indywidualne, jak i firmy. Sprzątanie biur jest nie tylko czasochłonne, ale też musi zostać wykonane sprawnie, ponieważ biura jak najszybciej muszą zacząć spełniać swoją funkcję. Profesjonalny serwis sprzątający szybko i bezpiecznie przywróci miejsce po remoncie do codziennego użytku.